בניית אתר אינטרנט – מושגים בסיסים

ערב טוב.
כיצד ניתן לשדרג אתר? מה זה בכלל אתר אינטרנט? אלו טכנולוגיות? מה אני צריך לעשות? – אלו הם רק חלק מהשאלות אותם ניתן לשאול בנושא בניית אתרים – ואנו נעשה כמיטב יכולתנו לעשות סדר בבלגן בשפה פשוטה.

אתר אינטרנט
זהו בעצם מכלול הקבצים, התמונות ועוד, אשר יושבים להם על מחשב אחד ונגישים לכל מי שגולש באינטרנט. יש מיליוני אתרי אינטרנט בעולם ולמה שלך לא יהיה גם?

שרת
אתר אינטרנט יושב על מחשב אי שם בעולם. המחשב הזה נקרא שרת כי הוא משרת את כל מי שגולש אליו. המחשב שיש לנו בבית הוא בדרך כלל לא שרת אלא דווקא נקרא לקוח כי הוא לא משרת אף אחד, להיפך.

דפדפן ותאימות
כדי לקרוא או לגלוש אל אתרים, אתה משתמש בתוכנה שנקראת דפדפן והיא מותקנת על המחשב או המכשיר הסלולרי שאתה משתמש בו עכשיו על מנת לקרוא את הטקסט הזה. דפדפנים נפוצים הם: אקספלורר, כרום, אופרה, אנדרואיד, פיירפוקס ועוד. מה שמשותף לכולם זה שהם יודעים שפת HTML שזו בעצם השפה שכל האתרים בנויים בה.
למרבה הצער, לא תמיד יש אחידות בין כל הדפדפנים על שלל הגרסאות שלהם. לכן יש לבדוק יש לוודא כי האתר שלנו ייראה בצורה טובה ואחידה על פני כל הדפדפנים וזאת כולל המכשירים הסלולריים אשר תופסים נתח חשוב משיעור הגולשים באינטרנט.

דומיין או כתובת
כדי שנוכל לגלוש אל אתר מסויים אנחנו צריכים את הכתובת המסויימת שלו. כתובת נפוצה וידועה היא למשל www.google.com . את הכתובת של האתר ניתן לראות בדפדפן בדרך כלל בחלק העליון שלו. כדי להיות בעלים של כתובת צריך לרכוש אותה מארגון האינטרנט הבין לאומי או אחד מסניפיו.

אחסון האתר
כל אתר אינטרנט יושב למעשה על שרת, כי כמו שאמרנו: מדובר בקבצים ובמחשבים. האחסון בעצם מהווה את הזמינות של האתר כלפי כל העולם, ועל זה אנחנו משלמים קצת כסף.

קישור או לינק
לכל אתר יש כתובת.
לכל לינק יש כתובת.
כשולחצים על לינק מסויים, מגיעים לכתובת שרשומה בו – והיא הכתובת של האתר. הנה דוגמה: לינק לגוגל אשר הכתובת שלו היא www.google.com

קוד או קוד מקור
השפה שבה כתובים כל האתרים הינה שפת HTML. השפה הזו היא בעצם שפה רגילה עם מילים והכל, אבל בתוספת האפשרות לצבעים, תמונות, וידאו, אנימציות וכדומה. בנוסף, ייתכנו דברים נוספים כמו בסיס נתונים ועוד אלמנטים באתר. מכלול כל האלמנטים שהוזכרו מהווה את קוד המקור של האתר.

גישה לקוד המקור
קוד המקור יושב על השרת. חלקו נגיש לכולם וחלקו מוסתר. החלק הזמין לכולם בדרך כלל הוא ה HTML והתמונות, בעוד שהחלקים הרגישים יותר כמו מידע על הגולשים – מוסתר בדרך כלל, אלא אם כן מישהו פרץ לאתר, חס וחלילה.

מערכת ניהול
כל מי שיש לו גישה לקוד המקור יכול לשנות את האתר כרצונו. לפעמים, אנחנו רוצים לתת לאדם מסויים את האפשרות לשנות חלקים מסויימים באתר גם מבלי גישה לקוד המקור. לשם כך יש מעין תת-אתר נוסף המוגן בעזרת סיסמא, והוא מאפשר לשנות אלמנטים מסויימים באתר כמו שגיאות כתיב או הוספת תמונות וכדומה.

"מונח כלשהו"
מכירים מונחים נוספים שבעצם אתם לא מכירים אותם? שלחו לנו שאלות ואנחנו נוסיף למסמך הזה. תודה
Here in soccerstars,You'll find out https://www.cheapfootballshirtsvips.co.uk the most recent residence and away football shirts from all of the leading club and international teams including Barcelona, Real Madrid, Arsenal, Chelsea, Manchester United, Man City, Liverpool, Tottenham, AC Milan, Juventus, Spain, Brazil, England, Scotland, Holland, Germany and more. At Clubline Cheap football shirts Vips Football, you'll find the a few of the sport's greatest icons that have helped shape these alliances – the distinct swoosh of Nike, the three cheap football shirts stripes of adidas and the famous Puma ‘formstrip' to call however a few, and all at low costs.
Kitbag is the home for football on-line – Your golf equipment cheap football top colours run by way of our veins. Very important parts off the sector as well as on, our supply workforce http://www.footballshirtsshow.com have positive-honed their expertise and are football kit legends in the case of helping prospects get the service they want. Get the latest international soccer kits from England, Spain, Germany, Italy, Brazil, Argentina, France, Holland, Portugal and lots extra.
Rolex Wall Clock Advertising page:  
Most fashionable and stylish looking rolex duplicate are http://www.wallclockshow.com in trend now at our swiss rolex reproduction uk shop. Jia Xiaonong rolex wall clock submariner whispered I used to be innocent, I used Rolex wall clock be innocent, methods to prove That is what I'm worried about, rolex wall clock submariner it's argued that you're now the situation, there can't be Rolex wall clock in the motive of human trafficking ah Nonetheless, Zhu Shuji and Tang Zhenghong which means is clear, in addition they consider that you're now developed, not The problem Omega wall clock that you're coming submariner wall clock to the peach village. Alot of those clocks originate from Canada, I had an Omega one also, however once more its Fake. Save Hublot Wall Clock to get e-mail alerts Hublot wall clock and updates in your eBay Feed. In case your watch doesn't show the date there shall be no position 3. When the Breitling clock is in the date position Rolex wall clock it is vitally necessary that you don't force it counter clockwise. Setting the Time: Whereas the crown is in place four turn the dial clockwise (away from your body) till the fingers have reached the proper place. Unfollow rolex wall clocks to stop getting updates in your Facebook feed. On the market is 1 of these stunning and really rare Sellers Showroom Show Wall Clocks, representing the well-known Rolex watch.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *